Приклади
реалізованих проектів та отриманих результатів
Оскільки у більшості випадків при проведенні стратегічних сесій клієнт укладає зі мною домовленість про конфіденційність інформації (за тим, що відбувається на стратсесії), у всіх наведених прикладах я не вказують, у якій саме компанії це відбувалося.
приклад 1
Компанія А – один із лідерів дистрибуції товарів FMCG.
Стратегічна сесія проводилася у розпал економічної кризи.
Із ключових проблем: сильне падіння продажів, демотивація торгового персоналу. Було поставлене завдання знайти ефективну стратегію поведінки компанії в цій ситуації, яка дала б потужний старт для бізнесу по закінченні кризи.
Управлінська команда компанії з більш ніж 20 керівників за кілька днів стратегічної сесії розробила стратегію компанії, яку потім ефективно реалізовували протягом 2-х наступних років. В результаті компанія не лише повернулася на докризові позиції, а й більш ніж на 30% перевищила свої докризові фінансові показники.
1
приклад 2
Замовник – власник групи компаній. Запит на індивідуальний стратегічний коучінг.
Проблемна зона – відчуття розбалансованості, коли робота "з'їдає" більшу частину життя. При цьому фінансові результати та розвиток компаній приносять радість.
Цілі запиту:
1) розібратися у своїх потребах і бажаннях як людини, чоловіка, батька, підприємця та керівника;
2) визначити свою життєву стратегію і те, як розподілити свої сили та час за різними складовими життя;
3) підвищити свою ефективність як керівника кількох бізнесів.
Серія стратегічних зустрічей дозволила моєму клієнту
1) визначити та усвідомити питання, на які йому було дуже важливо знайти відповіді;
2) знайти відповіді на ці важливі для нього питання й прийняти збалансовані рішення, які враховують раціональні та емоційні аспекти.
2
приклад 3
Компанія Б – потужний промисловий холдинг, лідер у своєму сегменті.
Відбулося оновлення ТОП-команди. Важливо було, щоб при зміні великої кількості людей у команді не відбувся відкат показників через неналагодженість роботи ТОП-команди.
Поставлене власником завдання на стратегічну сесію: стимулювати процес об'єднання ТОП-менеджерів у єдину команду керівників (чого на той момент ще не було).
Основним акцентом роботи на сесії було обговорення реальних цінностей нової ТОП-команди, а також пошуку об'єднуючих цінностей, які посилюють довіру членів команди один до одного.
Крім того, керівники говорили про свої "кордони", про те, як можна їх розпізнати і не порушувати, і що відбувається, якщо вони порушуються. У процесі такого обговорення відбулося сильне позитивне зрушення у стосунках керівників один з одним і розуміння один одного.
Крім того, на сесію ставилося завдання усвідомлення та опису базових корпоративних цінностей, які топ-команда хоче доносити до своїх співробітників, та стимулювати їх прояв у роботі.
В результаті сесії рівень довіри у ТОП-команді суттєво зріс, а система корпоративних цінностей стала реальним управлінським інструментом у роботі.
3
приклад 4
Компанія В – торгова компанія промислового обладнання. Один із лідерів у своєму сегменті.
Ключова заявлена складність: компанія дійшла до плато продажів і далі не зрушувалася. І це на тлі зростання конкурентів.
На стратегічну сесію власниками було поставлене завдання розробити нову проривну стратегію, яка б дозволила не лише покращити фінансові показники продажів, а й обігнати конкурентів.
Протягом кількох стратегічних сесій було переосмислено стратегію продажів компанії, визначено нові ключові сегменти, розроблено меседжі для них і визначено канали продажу та взаємодії. Також було розроблено математичну модель з управління стратегією продажів.
4
приклад 5
Компанія Д – потужний IT-холдинг.
Ключова складність: багато бізнес-напрямків (як давно існуючих, так і новостворених) створили управлінську складність. Виникло відчуття наростаючого хаосу і нерозуміння як цим цільно управляти. На думку власника, не тільки падала ефективність бізнесу, а й почали виникати конкретні фінансові втрати.
На стратегічну сесію ставилося завдання розробки єдиної зрозумілої стратегії всього холдингу, яка була б при цьому спільною системою координат та "маяком" для всіх бізнес-напрямків.
Кількість учасників понад 50 керівників та ключових співробітників.
В результаті кількох стратегічних сесій було розроблено та описано не лише стратегію холдингу, а й ключові плани дій, що реалізують цю стратегію, для всіх бізнес-напрямків холдингу.

5
приклад 6
Велика консалтингова компанія – один із лідерів у сегменті.
Ключова складність: ТОП-команда розуміла, що існує світовий тренд, який свідчить про зменшення інтересу клієнтів до основних продуктів компанії.
Метою стратегічної сесії було визначити, на яких інших або нових продуктах і для кого необхідно сфокусувати зусилля в найближчому майбутньому. А також розробити стратегію компанії щодо ефективного просування та реалізації цих продуктів, причому на більш широкому географічному ринку.
В результаті кількох стратегічних сесій команда керівників та ключових співробітників розробила нову стратегію, реалізація якої надалі дозволила компанії не тільки вирішити поставлені завдання, а й вивести компанію у вищу "лігу гравців".
6
Мої ролі та завдання у роботі з клієнтом
 • Обов'язково проводжу попередні зустрічі із замовником та майбутніми учасниками стратегічної сесії, щоб глибоко прояснити клієнтський запит різних зацікавлених осіб, у тому числі учасників, а також рівень готовності команди до ефективної участі у стратегічній сесії.
 • Допомагаю клієнтам побачити кореневі проблеми та сформулювати головні завдання, які необхідно вирішити на стратегічній сесії.
 • Допомагаю замовнику побачити, яку важливу інформацію необхідно додатково підготувати до стратегічної сесії.
 • Спільно із замовником розробляю базовий сценарій стратегічної сесії, але при цьому готовий ситуативно та адаптивно змінювати сценарій "на ходу" - якщо цього вимагатиме ситуація на сесії.
 • Володію дуже широким набором методик аналізу та прийняття командних стратегічних рішень, що дозволяє підібрати максимально ефективні інструменти, які найбільш повно відповідають завданням сесії.
 • Створюю безпечне середовище для учасників під час сесій, що суттєво підвищує якість прийнятих рішень.
 • Стимулюю учасників переходити від тактичного мислення до стратегічного та інноваційного, а також комбінувати різні типи мислення.
 • Підвищую ефективність учасників на сесії, комбінуючи навчання, коучинг, фасилітацію та медіацію.
 • Керую конфліктами під час сесії, використовую енергію конфліктів та протиріч для знаходження найефективніших рішень.
 • Своєю експертизою підприємця та керівника доповнюю експертизу учасників.
 • Допомагаю зменшити когнітивні спотворення у мисленні учасників.
 • Надаю учасникам супервізійну та коучингову підтримку при прийнятті та впровадженні рішень.
 • Під час сесії "тестую" рішення на майбутню життєздатність.
зв'язатися з
Андрієм Крючковим